|
Nå hadde firkløveret bestemt seg for å ta opp samarbeidet igjen, og på kalenderen sto konserter i Oslo i august og på Trondheim kammermusikkfestival i september. Men med Gustav Lorentzens tragiske bortgang i april ble alt annerledes.
EN STERK HYLDNINGSKONSERT
Lorentzen, eller Ludvigsen som han var kjent og elsket som, har betydd så mye for så
mange at det har blitt et folkekrav om å lage en hyldningskonsert. Både musikere og publikum har et sterkt forhold til Lorentzen, og mange ønsker å bidra. I samarbeid med Oslo kammermusikkfestival blir det derfor musikalsk hyllest både i Oslo og Trondheim.
Den opprinnelige ”Du milde Mosart”-gjengen med Dolmen og Tellefsen i spissen blir utvidet med noen av landets fremste artister. Sammen vil de hedre en stor mann og enestående musiker: Gustav Lorentzen.
Ikke bare blir konserten en sterk musikalsk opplevelse. Alt overskudd av billettinntektene vil gå uavkortet til UNICEF, en organisasjon Lorentzen arbeidet for de siste årene.
|